INDIAN SCOUT 600 – rok 1927
Producent: Indian Motorcycle Co., Springfield, Massachusetts, USA
Tradycyjnie nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne w motocyklach Indian stosowano także w latach dwudziestych, gdy wprowadzono na rynek słynne modele z dwucylindrowymi silnikami w układzie widlastym: Scout – o pojemności skokowej 596 cm3, Police-Scout – o pojemności 746 cm3, jednolitrowy Chief oraz największy — Big Chief — o pojemności 1206 cm3.
Najpopularniejszym i najbardziej rozpowszechnionym motocyklem tej marki z drugiej połowy lat dwudziestych, był przedstawiony na ilustracji Indian Scout. Model z 1927 roku miał widlasty, dwucylindrowy, chłodzony powietrzem, dolnozaworowy silnik o pojemności skokowej 596 cm3. Ta zblokowana ze skrzynią biegów jednostka napędowa osiągała moc 9 kW (12 KM) przy 3400 obr/min. Pomiędzy cylindrami ulokowano gaźnik marki Schebler, zaś w przedniej części silnika — iskrownik firmy Splitdorf lub Bosch. Napęd z silnika na sprzęgło przenosiły koła zębate. Podwójna rurowa rama miała nieresorowane tylne koło. Przedni widelec o krótkich wleczonych wahaczach był resorowany za pomocą sprężyny śrubowej. Obydwa hamulce: nożny (taśmowy) i ręczny (szczękowy) działały na tylne koło. Motocykl, ze względu na swoją dużą masę 160 kg, rozwijał maksymalną prędkość „tylko” 100 km/h. Zużycie paliwa wynosiło około 4 litrów na 100 kilometrów. Typowym dla modeli Indian był potężny błotnik nad przednim kołem, szeroka, odchylona do tyłu kierownica i wygodne, resorowane siodło.
George Hendee, pierwszy właściciel i założyciel firmy wycofał się z działalności w połowie lat dwudziestych. Nowi właściciele nie potrafili utrzymać tej największej amerykańskiej wytwórni na dotychczasowym poziomie, toteż w 1951 roku przejął ją londyński koncern motocyklowy Associated Motor Cycles.